TEENUSED
Tegeleme Parker'i mobiilsete elektroonika juhtsüsteemide koostamisega. Vajadusel koostame sobiva juhtsüsteemi teie tõstukile ja/või muule masinale. Süsteemide koostamisel kasutame põhiliselt Parker IQAN analoog ja digitaal mooduleid. Juhtkäsikutest on saadaval 1D, 2D, 3D, 4D minikäsikud.Vajadusest lähtuvalt võib süsteeme koostada 6, 8 või enama täisproportsionaalse väljundiga.

Minikäsikud 2 x 3D

  Klassikaline versioon 
  6-sektsioonse jagaja 
  juhtimiseks. 6 tõstuki 
  standardset põhi 
  funktsiooni, jagunedes
  kahe 3D käsiku vahel:
  Vasak juhtkäsiku 3 
  funktsiooni:
- teine poom
- masti pööramine
- teleskoop
  Parema juhtkäsiku 3  
  funktsiooni:
- peapoom
- rotaator
- haarats
  6-propo süsteem on
  suuteline juhtima
  6-sektsioonset
  elektro-propo EHC 
  (electro hydraulic
  control) hüdrojagajat.

Minikäsikud 2 x 3D + 2 x 1D

Teatavatel juhtudel vajatakse ka 8 või enama propo väljundiga süsteeme, näiteks lisaks kuuele baasfunktsioonile
2 väljundit masina tugijalgade juhtimiseks,
sel juhul kontrolliks süsteem
8-sektsioonset hüdro jagajat. Vahel on ette tulnud, et ka 8-st propoväljundist ei piisa,
kui soovitakse veel juhtida tõstuki lifti (veoautodel) jm operatsioone. Seegi on hõlpsasti tehtav. Nii analoog kui ka digitaalsed süsteemid on kergesti laiendatavad, lisades süsteemi juurde laiendusmooduleid. Tugijalgade ja muude lisafunktsioonide juhtimiseks sobivad hästi lihtsad 2D proportsionaalsed minikäsikud (2tk kahele tugijalale), või siis uue põlvkonna 4D mini juhtkäsikud (järgneval pildil).

Minikäsikud 2 x 4D        


Üks 4D käsik on suuteline kontrollima 4 funktsiooni, kahe sellise käsikuga saab juba juhtida kaheksat funktsiooni. Pildil oleva minikäsiku neljandat funktsiooni juhitakse käsiku kaeluse pööramisel vasakule-paremale.
Näiteks vasaku 4D vasaku juhtkäsiku operatsioonid võiks olla:
- teine poom
- masti pööramine
- teleskoop
- vasak tugijalg
Parema 4D  juhtkäsiku kontrolli all oleks:
- peapoom
- rotaator
- haarats
- parem tugijalg

Loomulikult sobivad elektroonika süsteemid juhtima mistahes muid elektrohüdraulilisi funktsioone, nagu masina või käruaisa pööramine, tõstukilift, jm. Süsteemid on professionaalsed, kõik Parker'i analoog moodulite funktsioonid on täisproportsionaalsed, odavamad ja lihtsamad on-off tüüpi tüüpi hüdrojagajad Parkeril puuduvad vastava segmendi katmiseks. Samas põhimõtteliselt on mooduli väljund maks voolu korral ka suuteline kontrollima on-off klappe. Digitaalsed süsteemid on paindlikud, moodulitel on olemas on-off sisendid ja väljundid ning propo sisendid ja väljundid. Vastava tööprogrammi loomisel on  võimalik kontrollida nii on-off kui propoklappe. Digitaalsed süsteemid on paindlikud, suutelised töötama ka analoog sisendseadmetega, analoogkäsikutega.
Loglink 2016 ©