PÜSITOODANGU HÜDROJAGAJAD


Vähem intensiivsema töö jaoks on saadaval lihtsamad avatud tsentriga hüdrojagajad, kus pump toodab alati oma maksimum liitrid, mis jagajast püsivooluna läbi lastakse, jagaja mingi funktsiooni rakendamisel, suunatakse õlivoog peakanalist vastava aktiveeritud sektsiooni kaudu rakenduse tarbeks. Lihsamad konstantvoolu jagajad on sobilikumad tehnika jaoks, mis valdavalt täidavad ka palju muid funktsioone, näiteks metsaveoauto, mis enamuse ajast sõidab ja väiksema aja oma tööst tõstab puid koormasse. Avatud tsentriga jagajate suurim puudus avaldub mitmete samaaegsete funktsioonide rakendamisel, kus toodetava õlikoguse mitme funktsiooni vahel jaotumine pole alati kõige efektiivsem. Samas pluss poolele jääb jagajate lihsus ja nad on veidi hinnasõbralikumad, kui koormustundlikud jagajad, kuna ehitus on lihtsam, näiteks puuduvad LS kompensaatorid. Pakume Parker’i poolt valmistatud mudeleid P70CF ja F130, nii 6 kui 8 sektsioonsena, nii mehaanise kui elektroonilise EHC versioonina (EHC - electronic hydraulic control).

Lisaks on väga suurte rakenduste tarbeks saadaval HC170 mudelid. P70CF jagajad on sobilikud väiksemate kuni 50-60 kN suurtele tõstukitele, maksimaalse hüdrotoitega 70-80 liitrit, F130 mudelid tulevad toime keskmiste ja suuremate tõstukitega suurusjärgus 60-120 kN, tootlikkusega 100-150 liitrit. Kõik eelnimetatud jagajad on disainitud mobiilse tehnika jaoks ja EHC ehk elektoonilise juhtimise tarbeks valmistatud versioonid komplekteeritakse 12 voldiste või 24 voldiste solenoidega. 12 voldise üksik solenoidi voolutarve on suurusjärgus 1000mA maksimaalselt ja 24 voldise solenoidi oma suurusjärgus 500mA maksimaalselt. Solenoidide avanema hakkamise miinimum voolud on umbes poole maksimum tarbest, ehk 12V solenoid hakkab avanema 500mA ülesse poole ja 24V alates 250-260mA ülesse poole.
Sobivusel võime tarnida ka hüdrosüsteemi toiteks hüdropumpasid, muidugi esmalt peaks välja selgitama kliendi vajadused ja leidma optimaalse lahenduse rakenduse tarbeks.
Loglink 2016 ©